Nowoczesne metody

Nowoczesne metody diagnostyczne są o wiele skuteczniejsze niż te tradycyjnie od lat stosowane. Biopsja mammotomiczna znana już była pod koniec lat dziewięćdziesiątych, ale obecnie wspomagana jest najnowocześniejszymi technologiami. Możliwa jest do wykonania nawet obok wprowadzonych wypełniających ubytki po operacji piersi implantami.

Gruczoły wydzielania wewnętrznego produkują hormony i poprzez krwiobieg dostarczane są dla całego organizmu. Odpowiadają za funkcjonowanie wielu narządów i procesów zachodzących w organizmie, a z zaburzeniami ich wydzielania walczy lekarz specjalista, endokrynolog Warszawa.

Mammografia wykorzystuje promieniowanie rentgenowskie, czyli elektromagnetyczne, o fali krótszej nić ultrafiolet. Ultrasonografia używa dźwięków o fali krótszej niż dźwięki słyszalne. Obie metody służą wykrywaniu nowotworu piersi.

O tym, czy nowotwór jest łagodny, czy złośliwy badania te nie dadzą wiedzy. Da ją z pewnością biopsja gruboigłowa, badanie podobne do biopsji cienkoigłowej, z tymże posiada możliwość pobrania fragmentów tkanek, a nie zbitki komórek niewystarczającej do wykonania rzetelnego badania.

Wadą tej metody jest konieczność wielokrotnego wbijania grubej igły do zmienionej tkanki, przez co badanie staje się uciążliwe dla pacjentki, pomimo znieczulenia miejscowego.

Lepszym rozwiązaniem jest biopsja mammotomiczna Bialystok, pozwalająca na pobranie kilku wycinków tkanki za jednym tylko nakłuciem. Metoda ta wykorzystuje specjalną igłę wsysającą tkanki i wycinającą jej fragment. Zostaje on przeniesiony po pojemnika zintegrowanego z mammotomem co daje możliwość pobrania kolejnego fragmentu tkanki.

Obecnie wspomagane najnowocześniejszymi metodami badanie biopsja mammotomiczna Bydgoszcz, stosowane jest w miarę często w wielu nowoczesnych ośrodkach diagnostycznych. Nie jest zbytnio męczące dla pacjentki, a przy tym spełniające oczekiwania specjalistów. .

Możliwa też jest biopsja z implantami, konieczna, bo wyleczony rak piersi może się odnowić w innym miejscu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *